Патнички лифтови-FJ-JXA19

Краток опис:


 • Пристаниште:Шангај
 • FOB Цена:9000-20000 УСД/ Единица
 • Време на производство:25-30 дена по аванс
 • Способност за снабдување:1000 единици месечно
 • Услови на плаќање:TT, L/C
 • Бренд:Шангај ФУЏИ
 • Таванот на автомобилот:Четири странични LED светло, имитација на бронзен нерѓосувачки челик LED појас за светилка.
 • Ѕид на автомобилот:Од двете страни на имитација на бронза, рамка за декорација на задниот ѕид од нерѓосувачки челик, појас за LED светла, скриени светла.
 • Кат:Стандарден ПВЦ (опционално мермер).
 • Детали за производот

  Фабрика ФУЏИ

  Сертификат FUJI

  Нашите клиенти

  Пакет FUJI

  Ознаки на производи

  Патнички лифт со висока технологија FUJI

  Непречено стартување, брзо и тивко движење

  Погонот FUJI VVVF обезбедува понепречено функционирање на патничкиот лифт FUJI.Убавата контрола на бучавата им овозможува на патниците мирно искуство во возењето.Почетокот, забрзувањето, кривите на сопирачките се дизајнирани според ергономската теорија со цел да се добие најдобрата атмосфера.Тоа е оригинален систем за погон на променлива фреквенција за контрола на векторската струја.Постојаниот магнетски синхрон погон заштедува до 48% во потрошувачката на енергија.Професионалниот интелигентен систем за управување со групна контрола може да контролира 8 лифтови.Напредната технологија за вештачка интелигентна и база на податоци за проток на сообраќај значително ја зголемува ефикасноста на сообраќајот, а со тоа го минимизира времето на чекање.

  Систем за контрола на високопрецизно позиционирање FUJI

  Технологијата за следење на поместување на автомобилот ја обезбедува безбедноста на израмнувањето.

  Технологијата за откривање на поместување на автомобилот со висока точност прави речиси совршено израмнување помеѓу автомобилот и нивото на слетување.

  Напреден систем за операциони врати на Panasonic Top

  Патнички лифт FUJI ја применува напредната Panasonic VVVF технологија за контрола на променлив напон и променлива фреквенција на системот за оператор на вратата на лифтот за да обезбеди непречена врата на лифтот и тивок прекинувач.Уште повеќе, детекторот за оптоварување на вратата што самостојно учи ја зголемува чувствителноста на вклучувањето/исклучувањето на вратата на лифтот.Ја следи варијацијата на оптоварувањето на вратата на лифтот на секој кат.Автоматско поправање на најсоодветната брзина на отворање / затворање на секој кат за да се гарантира безбедноста и доверливоста.

  Безбедно и доверливо
  Разумното уредување на машинската просторија одржува доволно простор за одржување.Деловите по тестот за доверливост обезбедуваат постојано стабилно работење на лифтот.

  Разновидниот и флексилен дизајн на автомобилот на серискиот патнички лифт Fuji може да се комбинира со повеќекратните конструкции во една.Тоа е вашиот најдобар избор за хотели, ресторани, деловни згради, комерцијални и станбени згради, рекреативни центри, трговски центри итн.

  Опис на производот:

  1. Материјал: обоен, нерѓосувачки челик со коса, огледало, гравиран, титаниум злато, розово злато, златна вдлабнатина, стакло;

  2. Капацитет: 450 кг , 630 кг , 800 кг , 1000 кг, 1250 кг, 1350 кг, 1600 кг, 1800 кг, 2000 кг;

  3. Брзина: 1,0m/s, 1,5m/s, 1,75m/s, 2,0m/s, 2,5m/s, 3,0m/s, 4,0m/s, 6,0m/s;

  4. Машинска соба: Машинска соба (MR) или Машинска соба (MRL)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Шангај FUJI лифт во нацрт најнапредната технологија за лифтови од Japn. и приспособете ја врвната светска опрема. Производството на производи строго го имплементира европскиот стандард EN115, EN81, што е еднакво на Chian GB16899-1997, GB7588-2003 стандардот, а ние сме наградени со ISO9001 Сертификација на системот за квалитет од 2008 година, како и сертификати за производи со лого TUV, CE, кои се издадени од Јапонската асоцијација за следење технологија.фотобанка (2)

   

   

  证书

  我们的客户

  相关产品

  26

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја