Кина патнички лифтови-FJ-JXA19 производител и снабдувач | Фуџи

Passenger Elevators-FJ-JXA19

Краток опис:


 • Порт: ShangHai
 • FOB price: USD 9000-20000/ Unit
 • Production time: 25-30 days after downpayment
 • Supply Ability: 1000 Units per Month
 • Payment Terms: TT,L/C
 • Brand: Shanghai FUJI
 • Таванот автомобил: Четири страна LED светло, имитација бронза од нерѓосувачки челик лента LED светилка.
 • Автомобил ѕидот: На двете страни од бронза имитација, од нерѓосувачки челик назад ѕид декорација рамка LED светла појас, скриени светла.
 • Кат: Стандард ПВЦ (опционално мермер).
 • детали за производот

  FUJI Factory

  FUJI Certificate

  Our Customers

  FUJI Package

  Тагови производ

  FUJI висока технологија за патнички лифт

  Лесен почеток, брзо и тивко Преселба

  FUJI VVVF диск гарантира FUJI патнички лифт работат повеќе проблеми. Ница контрола на бучавата носи патници мирно јава искуство. почеток, забрзување, кочница криви се дизајнирани во согласност со ергономски теорија, со цел да се добие најдобрите атмосфера. Тоа е вистински тековната вектор за контрола на системот променлива фреквенција диск. На постојан магнет синхрони возење заштедува до 48% во потрошувачката на енергија. професионална интелигентни систем за управување со контролната група можат да го контролираат 8 лифтови. напредни вештачки интелигентни и протокот на сообраќај база на податоци технологија се зголемува во голема мера на ефикасноста на сообраќајот на тој начин го минимизира времето за чекање.

  Систем FUJI висока прецизност позиционирање контрола

  Автомобил поместување СЛЕДЕЊЕ технологија гарантира безбедноста на израмнување.

  технологија автомобил-поместување за детекција со висока точност прави речиси совршена рамномерност меѓу возилото и нивото на слетување.

  Систем Panasonic Топ Напредно врата оператор

  FUJI патнички лифт применува напредни променлива напон Panasonic VVVF и променлива фреквенција контрола на технологијата на системот за оператор лифт врати со цел да се обезбеди непречено лифт врата и тивка прекинувач. Што е уште поважно, самостојно учење детектор товарот врата ја зголемува чувствителноста на вратата од лифтот вклучување / исклучување. Го следи варијација на товар лифт вратата на секој спрат. Автоматско отстранување на најсоодветен брзина отворена / затворена во секој кат за да се гарантира безбедноста и сигурноста.

  Безбедно и сигурно
  аранжман Разумен машина соба држи доволно простор за одржување. Делови по сигурност тест обезбеди лифт работи континуирано стабилно.

  разновидна и flexile автомобил дизајн на Фуџи сериски патнички лифт може да се комбинираат со повеќе објекти во една. Тоа е вашиот најдобар избор за хотели, ресторани, канцелариски згради, комерцијални и станбени објекти, рекреативни центри, трговски центри итн

  Опис на производот:

  1. Материјал: Шарена, камшиче нерѓосувачки челик, огледало, гравирани, титаниум злато, се зголеми злато, златни прекин, стакло;

  2. Капацитет: 450KG, 630kg, 800kg, 1000kg, 1250kg, 1350kg, 1600kg, 1800kg, 2000kg;

  3. Брзина: 1.0m / s, 1.5m / s, 1,75 / s, 2.0 m / s, 2.5m / s, 3.0 m / s, 4.0m / s, 6.0m / s;

  4. машина соба: машина соба (MR) или машина Roomless (MRL)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Shanghai FUJI Elevator in draught the most advanced elevator technology from Japn.and adapt the world top equipment.Products manufcturing strictly implement European EN115,EN81 standard,which equals to Chian GB16899-1997,GB7588-2003 standard,and we are awarded the ISO9001:2008 quality system certifictation as well as the products certifications with TUV,CE logo,which are issued by Japan Technology Monitoring Association.photobank (2)

   

   

  证书

  我们的客户

  相关产品

  26

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас