профил

Во живо животот во потполност

FUJI лифт копродукции, Ltd  е призната глобален лидер во лифт и ескалатор производство, кој е познат по напредна технологија и супериорен квалитет. Основана во 1987 година, Фуџи е модернизирана и професионални производител на лифтот кој ги интегрира дизајн, развој, производство, продажба, инсталација, и одржување во целина.

Како напредна модернизира транспорт на опрема за производство, Фуџи воведе SALVAGNINI и серија на водечките светски целосно автоматизирани производни линии. FUJI обврзува да спроведе индустрија 4.0 и открива претпријатие во областа на "замена машина" солидни резултати.

"Искоренувањето во Кина, доделување на целиот свет" FUJI секогаш веруваат дека квалитетот е камен-темелник на опстанок и развој на претпријатието. Хуманизирано дизајн, совршен солидна квалитет, брза инсталација и интимни услуги по продажбата, FUJI веќе нудат удобно, безбедност и сигурен систем лифт за илјадници луѓе од повеќе од седумдесет земји. Денес FUJI лифт е доста популарна во Југоисточна Азија, на Блискиот Исток, Африка, Јужна Америка и сл

производство работилница

about_center
1987

1987

Huzhou Hengfu лифт Фабрика е основана.

1993

1993

По преструктуирање на претпријатието за да се намали одговорност систем.

1998

1998

Претпријатие промени своето име во Жеџијанг Hengfu лифт копродукции, Ltd

2004

2004

И странски соработка промени своето име во Жеџијанг Hengfu Фуџи лифт копродукции, Ltd

2008

2008

Заедничко вложување со странски капитал да се постави Сино - странски заедничко вложување Жеџијанг Hengfu Фуџи лифт копродукции, Ltd

2009

2009

Регистриран капитал се зголеми на 120 милиони евра, го промени своето име Hengfu Фуџи лифт копродукции, Ltd

2010

2010

Инвестиција од 180 милиони јуани, зафаќа површина од 100 акри тест кули до 100 метри од трите фабрика завршен.

2012

2012

Компанијата целосно да се реализира за управување со производството и бренд промоција, во редовите на првата класа претпријатија лифт бренд за производство.

2013

2013

Регистриран капитал на компанијата се зголеми на 200 милиони јуани, годишен производствен капацитет од 20.000 единици, целосната имплементација на модерната управување и работење.

2014

2014

Компанијата воведе во светот напредни Mazak ласерско сечење технологија и производство на автоматски склопување, процесот на производство на компанијата лифт и технологија е квалитативен скок.

2015

2015

бренд зграда на компанијата да се подобри и оптимизира. Беше доделена од страна на Одделот на Централниот Пропаганда, Министерството за наука и технологија, Ксинхуа и други единици заеднички го издаде "најиновативните претпријатија" почесна титула, и го освои квалитет на Жеџијанг производство, сертификација Жеџијанг бренд-име производи, Жеџијанг претпријатие технологија центар, и повеќе

2016

2016

2016 година, изграден речиси 150 метри висок тест кула инсталирани 10 метри / секунда со голема брзина лифт, со голема брзина лифт за развојот на силна техничка поддршка. Речиси 60.000 квадратни метри на производствен центар дополнителни четири глобалната напредни автоматски производствени линии, повеќе големи производствен центар, за да се обезбеди стабилност на производот и ригорозни.

2017

2017

2017 Hengfu лифт ќе влезе во бренд промоција и 30 години прослава, а потоа, Hengfu лифт ќе биде повеќе совршен производ систем, user-friendly дизајн на производи, топло и внимателен услуга концепт за глобалната корисниците да им обезбеди брза, безбедна и ефикасна лифт производи.


WhatsApp Онлајн Chat!