Професионален патнички лифт со напредна јапонска технологија

Краток опис:


 • Пристаниште:Шангај
 • FOB Цена:9000-20000 УСД/ Единица
 • Време на производство:25-30 дена по аванс
 • Способност за снабдување:1000 единици месечно
 • Услови на плаќање:TT, L/C
 • Бренд:Шангај ФУЏИ
 • Детали за производот

  Фабрика ФУЏИ

  Сертификат FUJI

  Нашите клиенти

  Пакет FUJI

  Ознаки на производи

  Предности:

  1. Јапонија напредна технологија
  FUJI ја воведе основната технологија за лифтови во Јапонија, континуираната иновација, секогаш одржувајте го лидерството во технологијата во индустријата.
  2. Безбеден и сигурен
  Патничкиот лифт FUJI ја става безбедноста на прво место, за да обезбеди безбедна испорака на секој патник до дестинацијата.
  3. Конфигурација на просторот
  Од гледна точка на заштеда на простор, патничкиот лифт FUJI направи нов распоред на машинската просторија, ја подобри достапноста на просторот.
  4. Заштеда на енергија и еколошки
  Патнички лифт FUJI усвојува синхрона машина со постојан магнет без менувач за да заштеди енергија и да ја заштити животната средина.
  5. Одличен менаџерски тим
  FUJI има извонреден менаџерски тим, на огромниот светски пазар на лифтови, со висока ефикасност, професионален, квалитетот на FUJI ќе биде на ваша страна.
  6. Бесплатно изработено по нарачка
  Клиентите можат да го приспособат изгледот за сопствените лифтови од аспекти на финишот на автомобилот, дизајнот, материјалите на таванот и подот.

  Спецификации:

  11

  Нов тип синхрона влечна машина со постојан магнет за заштеда на простор, стабилни перформанси, цврсти и издржливи, значително ја подобрува ефикасноста на градежниот транспорт на транспорт и ја намалува стапката на неуспех, го прави лифтот подолг и постабилен за да обезбеди услуги за сите видови згради .Не само што од традиционалната влечна машина заштедува до 40% од потрошувачката на енергија, во исто време во висината на подигнување и капацитетот на оптоварување, стабилното намалување на бучавата има добри перформанси.

  20

  Систем за оператор на врата VVVF. Лифтот Шангај FUJI може слободно да ја прилагоди брзината на отворање/затворање на вратата со напредниот оператор на врата со променлива фреквенција.Генијалниот дизајн на висината на автомобилот, целиот систем е со сигурност и доверливост, што обезбедува непречено возење.

  17

  Компанијата усвојува 32-битен систем за заедничка контрола на микрокомпјутерот со побрза и попрецизна обработка на податоци за да ја подобри брзината на распоредот и работењето на системот, што може да ја открие точната позиција на автомобилот во секое време за да обезбеди прецизна точност на целта на приказната на речиси нулта грешка. Со компактна структура, моќниот дизајн против заглавување го чува контролниот систем од пречки и влијанија од околината, со мала стапка на неуспех и висока доверливост.

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Шангај FUJI лифт во нацрт најнапредната технологија за лифтови од Japn. и приспособете ја врвната светска опрема. Производството на производи строго го имплементира европскиот стандард EN115, EN81, што е еднакво на Chian GB16899-1997, GB7588-2003 стандардот, а ние сме наградени со ISO9001 Сертификација на системот за квалитет од 2008 година, како и сертификати за производи со лого TUV, CE, кои се издадени од Јапонската асоцијација за следење технологија.фотобанка (2)

   

   

  证书

  我们的客户

  相关产品

  26

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја